HawKeye Firefly 8S – najlepsza tania kamerka sportowa?

114

Miłośnicy dobrej rozrywki odwiedzają często kasyna internetowe oferujące darmowe gry w Total Casino. Sportowcy z kolei lubią ekstremalną jazdę na rowerze, skoki na bungee, loty paralotnią. Obecnie lubimy nagrywać swoje wyczyny, dzięki czemu powstaje wiele znakomitych filmików. Jaką jednak kamerę zakupić, kiedy nie mamy zbyt wielu funduszy? Być może świetnym rozwiązaniem będzie HawKeye Firefly 8S.

Co warto wiedzieć o tej kamerze?

Już od lat panuje moda na kamery sportowe, która została zapoczątkowana przez GoPro. Z czasem na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej tych urządzeń, a wejście do branży chińskich producentów sprawiło, że zyskaliśmy bardzo dobre modele w niezwykle atrakcyjnych cenach. Świetnym tego przykładem jest właśnie HawKeye Firefly 8S. Nie jest to najnowsza kamera, gdyż na rynku pojawiła się już w 2018 roku. Niemniej jednak dla osób, które chcą kupić sobie taki sprzęt za 500 czy 600 złotych wciąż jest jedną z najczęściej polecanych.

HawKeye Firefly 8S to ulepszona wersja modelu 8, która użytkownikom oferuje sześcioosiową stabilizację obrazu żyroskopowego. Jest to niezwykle istotne, albowiem trudno w tym segmencie cenowym o model, który posiada stabilizację. Minusem może być jednak to, że aktywna jest ona tylko dla filmów do 1080p, zaś 4K ten tryb nie obsługuje. Model ten pozwala na kręcenie wideo od 30 do 240 klatek na sekundę, zaś rozdzielczość dostępna jest od 720p do 4K 3840 x 2160. Tryb slow motion 240 fps dostępny jest tylko w rozdzielczości 720p, zaś 120 fpsów uzyskamy przy 1080p. Jest to w pewnym sensie kompromis w stosunku do ceny za urządzenie. Dzięki temu, że posiada on układ Ambarella A12S75 oraz przetwornik obrazu Sony IMX117 jest w stanie zapewnić bardzo dobrą jakość filmów i zdjęć. Pod względem właśnie możliwości i jakości przypomina ona kilka modeli GoPro, zwłaszcza Hero 5.

Model ten dostępny jest w dwóch wersjach: z obiektywem 90 lub 170 stopni. Można zatem zdecydować się na jeden z nich, choć warto wiedzieć, że w ustawieniach 170 można wybrać obraz, jaki normalnie zapewnia wersja z 90 stopniami. Gwarantuje przy tym bardzo szeroki kąt widzenia. Z tyłu urządzenia znajduje się 2-calowy ekran LCD o rozdzielczości 640 x 480. Wszelkie manualne ustawienia kamery można zmienić za pomocą bocznych przycisków. HawKeye wypuściło jednak także bardzo intuicyjną oraz pomocną aplikację mobilną, dzięki której można obsługiwać kamerę z poziomu smartfona. Łączy się on z kamerką poprzez WiFi, a zasięg sygnału to ponad 10 metrów. Bateria w tym modelu posiada pojemność 1200mAh, co starcza mniej więcej na 1,5 godziny pracy. Za kilkadziesiąt złotych można jednak dokupić zapasową.

Kamerka posiada wbudowany mikrofon, a przy tym istnieje możliwość podłączenia do niej zewnętrznego mikrofonu. Ta druga opcja jest wskazana, jeśli prowadzimy vlogi lub po prostu zależy nam na dobrej jakości dźwięku. Zdjęcia zapisywane są tutaj w formacie JPG, zaś wideo w MP4. Warto wspomnieć o trybie fotograficznym, gdyż możliwe jest tutaj wykonywanie zdjęć z długim czasem naświetlania, nawet do 60 sekund, co pozwala świetnie uchwycić nocne niebo, zwłaszcza przy zmianach ISO. Na wyposażeniu mamy także łączność bluetooth, a kamerka posiada tryb samochodowy, więc może służyć także jako wideorejestrator. Już w samym zestawie dostajemy mnóstwo akcesoriów, w tym także wodoodporną obudowę.

W różnych promocjach i wyprzedażach można zakupić ten model w cenie niewiele ponad 400 złotych. Warto także wspomnieć, że powstała jej ulepszona wersja 8 SE, gdzie zwiększono nieznacznie pojemność baterii oraz wprowadzono dotykowy wyświetlacz.

0 / 5. Ocen: 0